
Amphenol RF
Product No:
095-902-535-006
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY RPSMA JACK TO PLUG 6"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.525
18.525
10
16.0569
160.569
25
15.219
380.475
50
14.99841
749.9205
100
13.233785
1323.3785
250
12.351558
3087.8895
500
12.086888
6043.444
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | RP-SMA to RP-SMA |
| Length | 6.000" (152.40mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | RG-316 |
| 1st Connector | RP-SMA Jack |
| 2nd Connector | RP-SMA Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-902 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |