
Amphenol RF
Product No:
095-902-537-024
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY RPSMA JACK TO PLUG 24"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.677
18.677
10
16.3533
163.533
25
15.64688
391.172
50
15.14205
757.1025
100
14.637315
1463.7315
250
13.82972
3457.43
500
13.425951
6712.9755
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | RP-SMA to RP-SMA |
| Length | 24.00" (609.60mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | RP-SMA Jack |
| 2nd Connector | RP-SMA Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-902 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |