
Amphenol RF
Product No:
095-902-538M200
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY RPSMA JACK TO PLUG 6.6'
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.175
25.175
10
22.0419
220.419
25
21.08924
527.231
50
20.40885
1020.4425
100
19.728555
1972.8555
250
18.640064
4660.016
500
18.095847
9047.9235
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | RP-SMA to RP-SMA |
| Length | 78.7" (2.0m) 6.6' |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | RP-SMA Jack |
| 2nd Connector | RP-SMA Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-902 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |