
Amphenol RF
Product No:
095-902-544-200
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY AMC-SMA PLUG-PLG 7.874"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.763
14.763
10
13.0815
130.815
25
12.57838
314.4595
50
12.07545
603.7725
100
11.404465
1140.4465
250
10.398244
2599.561
500
9.727373
4863.6865
1000
8.922352
8922.352
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to SMA |
| Length | 7.874" (200.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | SMA Plug |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 095-902 |
| Operating Temperature | - |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |