
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
1-5177986-4
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG 100POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.1985
8.1985
10
7.3777
73.777
25
6.9502
173.755
50
6.77179
338.5895
100
6.593665
659.3665
250
5.880804
1470.201
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Series | Free Height (FH) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Plug, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.230" (5.85mm) |
| Base Product Number | 5177986 |
| Number of Positions | 100 |
| Mated Stacking Heights | 6mm, 10mm, 14mm, 18mm |
| Contact Finish Thickness | 8.00µin (0.203µm) |