1008-333H
API Delevan Inc.
Product No:
1008-333H
Description:
FIXED IND 33UH 135MA 8 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 30 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 33 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
DC Resistance (DCR) 8Ohm Max
Current Rating (Amps) 135 mA
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1008
Frequency - Self Resonant 13MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz