1008R-151G
API Delevan Inc.
Product No:
1008R-151G
Description:
FIXED IND 150NH 1.168A 110 MOHM
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 150 nH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.168 A
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1008
Frequency - Self Resonant 650MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz