1008R-220J
API Delevan Inc.
Product No:
1008R-220J
Description:
FIXED IND 22NH 1.235A 80MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 35 @ 50MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 22 nH
Product Status Active
Material - Core Phenolic
Size / Dimension 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.235 A
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1008
Frequency - Self Resonant 1.8GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz