100R-102J
API Delevan Inc.
Product No:
100R-102J
Description:
FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM
Ratings -
Q @ Freq 35 @ 25MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 1 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 730mOhm Max
Current Rating (Amps) 145 mA
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 135MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz