100R-152F
API Delevan Inc.
Product No:
100R-152F
Description:
FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM
Ratings -
Q @ Freq 32 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±1%
Inductance 1.5 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Current Rating (Amps) 114 mA
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 110MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz