100R-391F
API Delevan Inc.
Product No:
100R-391F
Description:
FIXED IND 390NH 237MA 280 MOHM
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±1%
Inductance 390 nH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Current Rating (Amps) 237 mA
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 200MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz