100R-821J
API Delevan Inc.
Product No:
100R-821J
Description:
FIXED IND 820NH 155MA 650 MOHM
Type -
Series 100R
Package Bulk
Ratings -
Q @ Freq 35 @ 25MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 820 nH
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Current Rating (Amps) 155 mA
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 160MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz