
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10127815-04LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 4POS 4.20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.171
0.171
10
0.13775
1.3775
25
0.114
2.85
50
0.10526
5.263
100
0.10184
10.184
250
0.08778
21.945
500
0.084284
42.142
1000
0.073748
73.748
2500
0.066728
166.82
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.165" (4.20mm) |
| Series | Minitek® Pwr 4.2 |
| Package | Bag |
| Features | Glow Wire Compliant |
| Row Spacing | 0.165" (4.20mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 10127815 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |