
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10127815-06LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 4.20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1615
0.1615
10
0.133
1.33
25
0.1178
2.945
50
0.10982
5.491
100
0.10203
10.203
250
0.09025
22.5625
500
0.086336
43.168
1000
0.070642
70.642
2500
0.064752
161.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.165" (4.20mm) |
| Series | Minitek® Pwr 4.2 |
| Package | Bag |
| Features | Glow Wire Compliant |
| Row Spacing | 0.165" (4.20mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 10127815 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |