
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10127816-02LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG HSG 2POS 4.20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.342
0.342
10
0.2926
2.926
25
0.25802
6.4505
50
0.23712
11.856
100
0.22781
22.781
250
0.204554
51.1385
500
0.195244
97.622
1000
0.162706
162.706
2500
0.14876
371.9
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.165" (4.20mm) |
| Series | Minitek® Pwr 4.2 |
| Package | Bag |
| Features | Glow Wire Compliant |
| Row Spacing | 0.165" (4.20mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 10127816 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |