
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10132445-06LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 3.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.266
0.266
10
0.22325
2.2325
100
0.17138
17.138
500
0.145027
72.5135
1000
0.118655
118.655
5000
0.105469
527.345
10000
0.09558
955.8
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.118" (3.00mm) |
| Series | Minitek® Pwr 3.0 High Current |
| Package | Bulk |
| Features | Glow Wire Compliant |
| Row Spacing | 0.118" (3.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 10132445 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |