
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10142632-012LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 1.27MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.501
1.501
10
1.31005
13.1005
25
1.254
31.35
50
1.22607
61.3035
100
1.170305
117.0305
250
1.058832
264.708
500
0.975232
487.616
1000
0.835914
835.914
2500
0.780188
1950.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Series | Minitek MicroSpace™ 1.27mm |
| Package | Bag |
| Features | Terminal Position Lock (TPA) |
| Row Spacing | 0.096" (2.43mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 10142632 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Number of Positions | 12 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |