
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10147603-00004LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 4POS 1.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1995
0.1995
10
0.171
1.71
25
0.15124
3.781
50
0.14136
7.068
100
0.131195
13.1195
250
0.11609
29.0225
500
0.111036
55.518
1000
0.090848
90.848
2500
0.083277
208.1925
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Series | Minitek® 1.00mm |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 10147603 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 4 |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |