
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10147603-00007LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 7POS 1.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2755
0.2755
10
0.23655
2.3655
25
0.20824
5.206
50
0.19133
9.5665
100
0.183825
18.3825
250
0.165072
41.268
500
0.157567
78.7835
1000
0.131309
131.309
2500
0.120052
300.13
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Series | Minitek® 1.00mm |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 10147603 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 7 |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |