
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10156616-1000LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN BOARD-IN HSG 10POS 2.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1805
0.1805
10
0.1539
1.539
25
0.1368
3.42
50
0.12768
6.384
100
0.118465
11.8465
250
0.104842
26.2105
500
0.100263
50.1315
1000
0.082042
82.042
2500
0.075202
188.005
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Series | Minitek® Board-In 2.5mm |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Row Spacing | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Board-In |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 10156616 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |