
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10156618-0200LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN BOARD-IN HSG 2POS 2.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0494
0.494
25
0.04066
1.0165
50
0.03743
1.8715
100
0.036195
3.6195
250
0.031198
7.7995
500
0.029944
14.972
1000
0.026192
26.192
2500
0.023702
59.255
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Series | Minitek® Board-In 2.5mm |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Row Spacing | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | Board-In |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 10156618 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |