
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10156618-1300LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN BOARD-IN HSG 13POS 2.50MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2945
0.2945
10
0.2508
2.508
25
0.22078
5.5195
50
0.20292
10.146
100
0.194845
19.4845
250
0.17499
43.7475
500
0.167048
83.524
1000
0.139204
139.204
2500
0.127272
318.18
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Series | Minitek® Board-In 2.5mm |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Row Spacing | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | Board-In |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 10156618 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 13 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |