
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10159549-124KBLF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
WIRELOCK, 1.80MM PITCH, WTB CONN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.577
1.577
10
1.3756
13.756
25
1.31746
32.9365
60
1.288038
77.28228
120
1.229538
147.54456
240
1.112412
266.97888
480
1.024594
491.80512
960
0.878228
843.09888
2400
0.819679
1967.2296
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Color | Green |
| Pitch | 0.071" (1.80mm) |
| Series | WireLock® |
| Package | Tray |
| Features | Connector Position Assurance (CPA) |
| Row Spacing | 0.087" (2.20mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Number of Positions | 24 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |