
API Delevan Inc.
Product No:
1025-50K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 18UH 149MA 3.1 OHM TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.071
2.071
10
1.91425
19.1425
25
1.75484
43.871
50
1.49948
74.974
100
1.339975
133.9975
250
1.148512
287.128
500
1.08471
542.355
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | API Delevan Inc. |
| Type | - |
| Series | Military, MIL-PRF-M15305, MS75084 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 50 @ 2.5MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 18 µH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Iron |
| Size / Dimension | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| DC Resistance (DCR) | 3.1Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 149 mA |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 2.5 MHz |