
API Delevan Inc.
Product No:
1025R-52K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 22UH 144MA 3.3 OHM TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9
1.9
10
1.7556
17.556
25
1.60968
40.242
50
1.37541
68.7705
100
1.22911
122.911
250
1.053512
263.378
500
0.994992
497.496
1000
0.907212
907.212
2500
0.877942
2194.855
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | API Delevan Inc. |
| Type | Molded |
| Series | 1025R |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 50 @ 2.5MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 22 µH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Iron |
| Size / Dimension | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| DC Resistance (DCR) | 3.3Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 144 mA |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 25MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 2.5 MHz |