1025R-78H
API Delevan Inc.
Product No:
1025R-78H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 270UH 47MA 25 OHM TH
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type Molded
Series 1025R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 270 µH
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 25Ohm Max
Current Rating (Amps) 47 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 8MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz