1025R-92F
API Delevan Inc.
Product No:
1025R-92F
Description:
FIXED IND 1MH 28MA 72 OHM TH
Ratings -
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±1%
Inductance 1 mH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 72Ohm Max
Current Rating (Amps) 28 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 3.4MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz