102A9K800B
Ohmite
Product No:
102A9K800B
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 9.8K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
User Guide
Mfr Ohmite
Series 100
Package Bulk
Features High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance ±0.1%
Resistance 9.8 kOhms
Composition Ceramic
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.311" Dia x 2.126" L (7.90mm x 54.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 230°C