103-331JS
API Delevan Inc.
Product No:
103-331JS
Description:
FIXED IND 330NH 645MA 235MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 25 @ 25MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 330 nH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 235mOhm Max
Current Rating (Amps) 645 mA
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 300MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz