103R-101M
API Delevan Inc.
Product No:
103R-101M
Description:
FIXED IND 100NH 650MA 230MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 32 @ 50MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 100 nH
Product Status Active
Material - Core Phenolic
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Current Rating (Amps) 650 mA
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 830MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz