103R-183GS
API Delevan Inc.
Product No:
103R-183GS
Description:
FIXED IND 18UH 130MA 5.8 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 25 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 18 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 5.8Ohm Max
Current Rating (Amps) 130 mA
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 28MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz