103R-273KS
API Delevan Inc.
Product No:
103R-273KS
Description:
FIXED IND 27UH 120MA 6.9 OHM SMD
Type -
Series 103R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 25 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 27 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 6.9Ohm Max
Current Rating (Amps) 120 mA
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 22MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz