103R-330M
API Delevan Inc.
Product No:
103R-330M
Description:
FIXED IND 33NH 900MA 120MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 48 @ 50MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 33 nH
Product Status Active
Material - Core Phenolic
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Current Rating (Amps) 900 mA
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 1.45GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz