103R-332FS
API Delevan Inc.
Product No:
103R-332FS
Description:
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.4OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 24 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±1%
Inductance 3.3 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Current Rating (Amps) 260 mA
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 70MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz