103R-392J
API Delevan Inc.
Product No:
103R-392J
Description:
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.55OHM SM
Ratings -
Q @ Freq 24 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 3.9 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 1.55Ohm Max
Current Rating (Amps) 250 mA
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 68MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz