103R-822G
API Delevan Inc.
Product No:
103R-822G
Description:
FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5OHM SMD
Type -
Series 103R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 22 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 8.2 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 195 mA
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 48MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz