
Ohmite
Product No:
104BA105KDS
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 1M OHM 10% 7W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.7455
21.7455
10
19.0019
190.019
25
17.1703
429.2575
50
16.31169
815.5845
100
15.73941
1573.941
250
14.880876
3720.219
500
14.308539
7154.2695
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | 100 |
| Package | Box |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 1 MOhms |
| Composition | Ceramic |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.311" Dia x 4.126" L (7.90mm x 104.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 230°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |