105-272GS
API Delevan Inc.
Product No:
105-272GS
Description:
FIXED IND 2.7UH 220MA 2 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 25 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 2.7 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Current Rating (Amps) 220 mA
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 68MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz