105-331GS
API Delevan Inc.
Product No:
105-331GS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 330NH 620MA 250MOHM SM
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series 105
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 35 @ 25MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 330 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Current Rating (Amps) 620 mA
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 280MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz