Home / Tape / 12-5-4432B
12-5-4432B
3M (TC)
Product No:
12-5-4432B
Manufacturer:
3M (TC)
Description:
TAPE DBL COATED BLACK 12"X 5YDS
User Guide
Mfr 3M (TC)
Color Black
Usage General Purpose
Width 12.00" (304.80mm)
Length 15' (4.6m) 5 yds
Series 4432B
Package Bulk
Adhesive Acrylic, 430
Tape Type Double Coated, Double Sided
Thickness 0.0310" (31.0 mils, 0.787mm) 1/32"