Home / Tape / 12-5-4466B
12-5-4466B
3M (TC)
Product No:
12-5-4466B
TAPE DBL COATED BLACK 12"X 5YDS
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Color Black
Usage Holding, Joining, Mounting
Width 12.00" (304.80mm)
Length 15' (4.6m) 5 yds
Series 4466B
Package Bulk
Adhesive Rubber
Tape Type Double Coated, Double Sided
Thickness 0.0630" (63.0 mils, 1.600mm) 1/16"
Shelf Life 18 Months
Product Status Active
Backing, Carrier Polyethylene Foam
Shelf Life Start Date of Manufacture
Temperature Range -
Base Product Number 4466B
Thickness - Adhesive -
Thickness - Backing, Carrier -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)