1206B104J201CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206B104J201CT
Description:
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C