1206B225M250CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206B225M250CT
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C