1206B394M500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206B394M500CT
Description:
CAP CER 0.39UF 50V X7R 1206
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.39 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C