1206B682K631CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206B682K631CT
Description:
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 6800 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C