1206B822J102CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206B822J102CT
Description:
CAP CER 8200PF 1KV X7R 1206
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 8200 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C