1206F103M201CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206F103M201CT
Description:
CAP CER 10000PF 200V Y5V 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C