1206F105M160CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206F105M160CT
Description:
CAP CER 1UF 16V Y5V 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C