1206F475Z160CG
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206F475Z160CG
Description:
CAP CER 4.7UF 16V Y5V 1206
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C