1206F564Z500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1206F564Z500CT
Description:
CAP CER 0.56UF 50V Y5V 1206
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.56 µF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C